May Spring of Delight

21 maj 2016

Once in a blue moon

ciekawe, ze zupelnie spontanicznie powrocily do mnie wczoraj doswiadczenia z ostatniego dnia w Gaja Garden (31 august 2012) co sie pokrylo dokladnie z Blue Moon, a dokladniej… przypomnialo mi sie cos czego wczesniej z jakiegos powodu nie zapamietalam, a co dotyczylo rozdzielajacych sie drog.. w kazdym badz razie wlasnie zauwazylam informacje, ze dzisiaj mamy kolejny

BLUE MOON

0b24c8231b614f9507eac74e07102d33

helycharlotte.tumblr.com

Choc juz minionej nocy Ra wskazywal na Ksiezyc..

divine time

Happy Birthday my dearest ”Lord of Full Moon”

blue moon red rose

lavas

a to cos w zwiazku z ”czerwonym alertem – bialym krysztalem”

TIME TO WONDER

https://liviaflow.wordpress.com/2016/05/11/11-may-2016-schumann-i-obserwatorzy/comment-page-1/#comment-885

🙂

15 – 20 maj 2016

four-leaf-clover

http://matterandspirit.co/theres-no-such-thing-as-luck/four-leaf-clover/

images

http://www.123rf.com/photo_21100476_luck-concept-with-a-four-leaf-clover-over-a-field-of-green-clovers-with-a-rainbow-from-the-sky-shinn.html

🙂

13 maj 2016

przedwczorajszy cieply wiosenny deszcz… ahhh miliony malenkich kropelek naturalnej ekstazy

choc zrodlem najwiekszej radosci jest dla mnie moj malenki, choc jednoczesnie najwiekszy cud natury, czyli Allurea A Aquaelle

spring16

aloha

🙂

10 maj 2016

Niezapominajkowe Serce

be86e66daaa1df1179a44b3a4f51cfac

Photo from dreamynature via -ADA

https://gajagarden.wordpress.com/2016/05/10/niezapominajkowe-serce/

5 May i Budda w Niezapominajkach

DSCF0100

https://gajagarden.wordpress.com/2016/05/07/5-may-i-budda-w-niezapominajkach/

DON’T FORGET

Gaja Garden

Ciag dalszy wiosennych fotek, tym razem z pierwszych dni maja..

 ze specjalna dedykacja

DLA ADY

DSCF0011

DSCF9995

DSCF9985DSCF9981

DSCF0004

DSCF0007DSCF0039DSCF0038

DSCF9559

DSCF9955DSCF0021

DSCF0019

IMG_20160422_134115

DSCF9517

DSCF9501

DSCF9475

wiecej zdjec z poprzednich dni wkrotce, a to jedno ze zdjec z dzisiaj

BUDDA W NIEZAPOMINAJKACH

DSCF0098

5 MAY 2016

o buddzie, niezapominajkach i dniu 5 maja wiecej w nastepnej notce

a to biala czarodziejka pod kwitnaca jablonia

DSCF9886

from

Livia & Allurea

with spring blessings

and

LOVE

View original post

15 thoughts on “May Spring of Delight

 1. Ach , przecudne kwitnące , kwiaty .
  Piękne zdjęcia , aż poczułam zapach i tą cudowną energię wiosny.
  Dziękuję z całego serca 🙂

  Liked by 1 person

  • A ja z calego serca ciesze sie, ze fotki Ci sie spodobaly 🙂

   dodalam jeszcze kilka z budda i niezapominajkami do nowszej notki:

   5 May i Budda w Niezapominajkach

   https://gajagarden.wordpress.com/2016/05/07/5-may-i-budda-w-niezapominajkach/

   tyle ile udalo mi sie na szybkiego wybrac.. choc w sumie na zdjeciach oprocz buddy i niezapominajek ujely sie takze brzozowe kwiaty… ktorymi jestesmy doslownie obsypani.. po prostu.. najblizej domu rosnie piekna dorodna a do tego niezwykla brzoza.. spotkalam wiele brzoz w swoim zyciu, ale ta ma w sobie cos.. hmm… szczegolnego.. na co nigdy wczesniej nie zwrocilam uwagi.. postaram sie napisac pozniej dokladniej o co chodzi, a poki co pytanie – czy spotkalas sie moze z teoria ze czesc Drzew na Ziemi ma korzenie ANU, a czesc DRACO? choc pytanie to kieruje tez do innych, wszystkich zainteresowanych tym tematem…

   Z kwitnacymi majowymi pozdrowieniami 🙂

   Like

   • Można sobie pisać co się chce na temat Drzew jednak nie zmieni to faktu że Wszystkie One Stanowią Wspaniałe Dzieło Stwórcy, nie ma Drzew dobrych i złych to tylko takie myślenie pojawia się w ludzkich chorych głowach.

    Cześć z Drzew także posiada swoją płeć 🙂

    Dwupienność, dioecja – u roślin występowanie żeńskich i męskich organów rozrodczych na różnych osobnikach. Rośliny takie określane są mianem dwupiennych (rozdzielnopłciowych). W przypadku dwupiennych mszaków i paprotników rodnie i plemnie występują na różnych roślinach (przedroślach). W przypadku roślin nasiennych dwupiennymi nazywane są te rośliny, na których występują wyłącznie kwiaty męskie lub kwiaty żeńskie. Rozdzielenie płci organów generatywnych między różnymi osobnikami jest jedną z form zapobiegania samozapyleniu.

    Dwupiennymi roślinami okrytonasiennymi są przedstawiciele m.in. rodzin wierzbowatych, pokrzywowatych, konopiowatych. W przypadku nagonasiennych dwupienne są m.in. cisowate, sagowcowe i miłorzębowe.

    Stwórca jest Miłością a to wiąże się także z Wolnością i swobodą w pełnym doświadczaniu Życia.
    Świat obecnie wygląda tak jak wygląda gdyż jako istoty obdarzone wolną wola sami sobie tworzycie piekło według waszych standardów moralnych , Stwórca jest tylko obserwatorem waszych zabaw upadłej ludzkiej świadomości dla której w chwili obecnej jest przypisana liczba 666 oznaczająca rozkawałkowaną Świadomość Zbiorą.

    Z mojego punktu widzenia nie ma żadnej różnicy miedzy światłem i ciemnością ot po po prostu dwie ręce tej Samej Postaci, czy jedna ręka jest zła a druga dobra NONSENS. Obydwie Harmonijnie współpracują i się uzupełniają.

    Z mojej perspektywy dobro i zło nie istnieje natomiast może się pojawić coś takiego Jak Dysharmonia w Symfonii Świadomości.

    Na początku było Słowo F-ALA 🙂
    Więc wszystko co istnieje jest F-ALĄ, wibracja.

    W polu brzoza stała…
    Symbolem Rosji biała brzózka jest od wieków. Nie można wyobrazić sobie rosyjskiego pola bez smukłej samotnej brzozy, albo nawet gęstego gaju. Nie można wyobrazić sobie bez brzozowych witek także rosyjskiej bani. Co więcej – bez niej nie można wyobrazić sobie Rosji.

    Brzoza marcowa, kwietniowa i majowa

    Według lingwistów słowo brzoza (береза) pochodzi od czasownika беречь, czyli chronić. Wynika to z tego, że Słowianie uważali brzozę za dar Bogów, który chroni człowieka. Według innej wersji nazwa brzozy powstała od słowa “берегиня”, czyli od imienia słowiańskiej bogini, uważanej za matkę wszystkich dobrych duchów i sił oraz symbol płodności. Dlatego też sama brzoza stałą się później symbolem dziewiczego piękna oraz kobiecości.

    W słowiańskim kalendarzu ludowym brzoza zajmowała najbardziej honorowe miejsce. W owych czasach rok rozpoczynał się nie 1 stycznia, a 1 marca, i ten właśnie wiosenny miesiąc nazywał się berezeń (березень). Zresztą do dziś w języku ukraińskim marzec to właśnie березень. Brzoza pojawia się w także starosłowiańskim określeniu kwietnia – berezozoł (березозол). Słowo to jest połączeniem wyrazów береза i зол, czyli zielenieć. Dosłownie berezozoł oznacza zieleń brzozy, a więc był to miesiąc, w którym brzoza się zieleni.

    W dawnych pogańskich obrzędach brzoza była “drzewem majowym” – świąteczną rośliną, ściśle związaną z zielonymi świątkami. Na to wiosenne święto, poświęcone urodzajowi, brzozę dekorowano różnobarwnymi wstążkami i tańczono wokół niej w korowodach. Dziś ten obyczaj zaadaptował się w kulturze prawosławnej jako święto Trójcy, które obchodzone jest 50 dni po Wielkanocy. Na Trójcę do dziś domy dekoruje się gałązkami brzozy. Pęczki brzozowych witek święci się w cerkwi i pozostawia w domu do kolejnego święta.

    Siemik – Zielone Świątki – Trójca

    We wschodniosłowiańskiej mitologii brzoza była uznawana za drzewo święte, zwłaszcza podczas wiosennego święta Siemik (Семик), które później, jak już było wspomniane, zlało się z Zielonymi Świątkami, czyli świętem Trójcy. W czasach pogańskich podczas obchodów święta do wsi wnoszono rozkwitające drzewo, a dziewczęta zaplatały wianki z jego gałązek, aby przypodobać się przepowiadającym przyszłość rusałkom, które huśtały się na gałęziach.

    Wieczorem wianki wrzucano do rzeki – wianek, który dopływał do drugiego brzegu oznaczał rychłe zamążpójście. Jeśli zatonął, przepowiadał właścicielce śmierć. Po święcie zdejmowano dekoracje z brzóz, przygotowywano kukłę symbolizującą rusałkę i obnoszono ją po całej wsi, a następnie niszczono i palono w lesie.

    Kult brzozy – od Kaliningradu do Władywostoku

    Według Słowian to właśnie brzoza jest Drzewem Świata. Wśród fal morza-oceanu leży rajska wyspa Bieriezań (Березань), na której rośnie słoneczna brzoza – w dół gałęziami, w górę korzeniami. Brzoza w roli Kosmicznego Drzewa występuje również u szamanów syberyjskich. Jest świętym drzewem górnych bóstw-demiurgów wielu narodów syberyjskich, m. in. u Udmurtów i Mansów.

    W azjatyckiej części Rosji kult brzozy jest szeroko rozpowszechniony. Ludzie wierzyli, że w tym świętym drzewie drzemie dobry duch – patron danego terytorium i miejscowej ludności. Jakuci wybierali na miejsce kultu potężną starą brzozę, stojącą samotnie na skraju lasu lub na kurhanie. Zwracali się do niej z prośbami, ozdabiali ją barwnymi wstążeczkami i strzegli świętej brzozy jak oka w głowie. Nikomu nawet do głowy nie przychodziło skrzywdzić drzewo. Każdy wiedział i wierzył, że łamiąc jej gałąź, ściągnie się śmierć na członka rodziny, a ścięcie drzewa miało powodować śmierć całego rodu winowajcy.

    Dawni wschodni i zachodni Słowianie wierzyli, że sadząc brzózkę pod oknem odstraszy się złe duchy i ochroni przed uderzeniem pioruna, a także przyniesie szczęście nowo narodzonemu dziecku. Jako ślad kultu brzozy można odczytywać również dawne słowiańskie imię Bierioza (Береза). W II poł. XIX wieku na korze brzozowej pisano prośby do leśnych duchów i przybijano do drzew.

    Co ciekawe, według niektórych wierzeń słowiańskich brzoza mogła być nośnikiem i złych mocy. Zabobonów dotyczących brzozy jest wiele. Niegdyś wierzono, że paląc w piecu tylko brzozowym drewnem, ściągnie się do domu pluskwy i złe duchy, a jeśli rodzina posadzi brzozę koło domu, to małżeństwo się rozpadnie. Z kolei Białorusini wierzyli, że w smutnej brzozie, której gałęzie zwisały aż do ziemi, kryje dusza tragicznie zmarłej niewinnej dziewczyny.

    W krainie brzozowych perkali

    Z nadejściem chrześcijaństwa, gdy wiele pogańskich tradycji odeszło w niepamięć, stosunek do brzozy nie zmienił się. Przeciwnie – zaczęły powstawać nowe legendy i wierzenia, rozsławiające to wspaniałe drzewo. Brzozie były przypisywane między innymi właściwości magiczne. Na przykład w celu uzyskania dobrego urodzaju, trzeba było zatknąć w polu brzozowe gałązki. Z kolei chore dziecko należało bić brzozową witką, a choroba ustąpi. Już wieki temu zaczęto doceniać wspaniałe lecznicze właściwości drzewa. W zielnikach z XVI-XVII wieku można znaleźć wskazania, w jaki sposób i przy jakich dolegliwościach należy korzystać z brzozowych liści, soku czy kory.

    Brzoza od lat była na Rusi symbolem wiosny, miłości i ojczyzny. Drzewo to kojarzy się głównie z malowniczym rosyjskim pejzażem, widokiem, za którym tęsknili rosyjski emigranci. Dzisiaj brzoza jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych drzew na ziemiach rosyjskich. Lasy i gaje brzozowe zajmują w Rosji trzecie miejsce – po lasach liściastych i sosnowych. Brzozy rosną praktycznie we wszystkich strefach klimatycznych Rosji i na wszystkich glebach. W Rosji rośnie ponad 40 odmian brzozy. Rośliny te mogą osiągać 30-45 metrów wysokości. Od najdawniejszych czasów ludzie wykorzystywali brzozę w budownictwie i celach leczniczych, a także do produkcji różnych przedmiotów i narzędzi.

    Brzoza jest obecnie jednym z ważniejszych Rosji. Trudno wyobrazić sobie szerokie rosyjskie przestrzenie bez białej brzózki. To piękne drzewo ma też swoje miejsce w twórczości wybitnych rosyjskich artystów – malowano je na obrazach, pisano o nim wiersze i śpiewano piosenki. Biała brzózka – to poetycki żeński symbol, liryczny obraz wiosny, światła i dziewiczej czystości u Słowian, Na Rusi zawsze kojarzona była ze skromną piękna dziewczyną, i samą Rosję, pełną brzozowych zagajników, wielki piewca piękna przyrody Siergiej Jesienin nazywał “krainą brzozowych perkali”.

    25 maja jest premiera Alicja po Drugiej Stornie Lustra 🙂
    Bajak zaczyna się w UK, po chwili przenosi się do Polski (Kamienne Kegi ustawione w odbiciu Lustrzanym i Piramida z dziwnym Symbolem Obok)
    By mieć swój finał w Egipcie (Wielka Piramida=Rozbite Lustro)

    18+7=25
    18-7=11
    11-7=4
    11*7=77
    4*7=28=(7+7+7+7)
    1+2+3+4+5+6+7=28 (7+7+7+7)
    FFFFFF+000000=777777

    11=ALICE= 9.11 WTC 🙂

    9.11 or 11.9

    119/7=17

    2001 = ALICE 11 YEARS OLD 🙂

    Like

   • ”Można sobie pisać co się chce na temat Drzew jednak nie zmieni to faktu że Wszystkie One Stanowią Wspaniałe Dzieło Stwórcy, nie ma Drzew dobrych i złych to tylko takie myślenie pojawia się w ludzkich chorych głowach.”

    Wspaniale Alicjo, coz za postep… i osobiscie – tak jak piszesz – nie spotkalam poki co na swej drodze zlego drzewa, choc czasami cos niekoniecznie dobrego do nich przyssanego.. odniesmy jednak teraz to co napisalas do kolorow… czy nadal nie lubisz ZIELONEGO? 😉

    ”11=ALICE= 9.11 WTC:)”

    aha… a blazny juz w komplecie? 😉

    p.s i jeszcze a propos Brzoz przypomniala mi sie taka fotografia:

    null

    Like

   • Zielony jako to Zielony jeden z siedmiu kolorów tęczy oznaczającym przymierzę pomiędzy Stwórca a Człowiekiem. Kolor sam w sobie jest bardzo miły w odbiorze i Uspokaja 🙂 jak już malować tęczę to wszystkim 7 kredkami 🙂 Zielona kredka też jest fajna i nie myśl sobie że jej nie lubię.

    W czwartek tj 05.05.2016 miałam sen w czasie którego wykonywana była właściwa ceremonia we wielkiej piramidzie, podczas snu wewnątrz budowli znajdowało się już kilka osób intonujących dźwięk OM i w czasie gdy dołączyłam to tej drużyny pojawił się obraz pokazujący dramat rozgrywający się po całym świecie, tak jakby wszystko się rozpadało, płonęło i było pogrążone we wojnie.

    Moje zadanie polega na tym że mam być Elementem Jednoczącym z Ludzkiego punktu widzenia przeciwstawne aspekty energii. Łączenie żywiołów(Harmonizowanie) tak aby poprzez sieć piramid uruchomić większy proces który spowoduje Uzdrowienie.

    Sen z 5 maja skończyły się moim przebudzeniem o godz 5:25 🙂 więc chyba wszystko OK.

    Zielony natomiast był cały piątek 6 maja (nów księżyca) w którym wyraźnie zasugerowano że Miłość sprowadza się do pomocy i dzielenie się i że najwyższy czas się zmienić 🙂 Tak więc PEACE szmaragdowi.

    Śliczna Piosenka w swoim przekazie wraz z Filmem 🙂

    Like

   • Z Drzewami mam najsilniejszą wieź szczególnie lubuję się w Lipach, Brzozach, Wierzbach, Klonach, Cisach 🙂

    Brzozy jako pierwsze opanowują nowe tereny. Tak było po ustąpieniu lodowca, tak dzieje się również dzisiaj na ugorach, hałdach,i ruinach. Jedno duże drzewo wytwarza tyle nasion – które wiatr roznosi na dziesiątki kilometrów – że starczyłoby ich do obsiania.. wszystkich lądów Świata.

    Brzozy mają bardzo skromne wymagania, jeśli chodzi o ilość wody i żyzność gleby. Nie mogą jednak rosnąć w cieniu, dlatego w lasach zajmują najczęściej miejsca na obrzeżach i polanach.
    Ich korony przepuszczą dużo światła, wskutek czego szybko pojawiają się wśród nich drzewa innych gatunków. Później pozbawią one młode brzózki dostępu do słońca.

    Starszy od Polski

    Najstarszym Drzewem w Polsce jest Cis rosnący w Henrykowie Lubańskim, 30 km na północny wschód od Jeleniej Góry. Ma on ponad 1260 lat i jest starszy od innych naszych Drzew niemal o pół tysiąclecia.

    Większość Drzew jest wiatropylna. Kwitną wczesną wiosną. gdy liście nie utrudniają jeszcze roznoszenia się pyłku. Najwcześniej bo już w lutym, zakwitają Wiązy, nieco później Topole i Brzozy. Lipy okrywają się kwiatami na początku lata – ich odurzający nektar przyciąga pszczoły, a wytworzony z niego miód należy do najwyżej cenionych. Oprócz Lip owadopylne są także robinie(Akacje), kasztanowce i Klony.

    Matura 2016 a na Maturze Lalka B. Prusa 🙂

    Diament to podstawa.

    http://egregoralfa.republika.pl/rozszerz.html

    Like

   • To wlasnie Brzozie powierzylam wczoraj cos cennego.. najbardziej niezwykla z Lip spotkalam na Podkarpaciu w Zielone Swiatki.. to bylo bardziej niz niesamowite spotkanie.. inna Lipe rosnaca pod domem w Gaja Garden nazwalam Boginia Plodnosci, bo jak kwitla to kwitl caly swiat.. ale o co chodzi z tymi kartami na koncu? MAJ.. wszystko kwitnie, a Ty szykujesz sie do trumny? No chyba ze chodzi o sarkofag… druga karta z psiakiem jest bardzo pozytywna choc razem z trumna oznacza chorobe przyjaciela I wiernosc do samego konca.. w zasadzie trumna z prawie kazda karta oznacza cos negatywnego… przynajmniej tak wynika z tego co wlasnie czytam.. ale bardziej interesuje mnie Twoja interpretacja.. mysle tylko, ze Pies moze tez oznaczac dobrego przewodnika na druga strone.. skoro szykujesz sie do drogi… ???

    Like

 2. Pingback: Let’s Flow – Livia Ether FLOW

 3. “… – czy spotkalas sie moze z teoria ze czesc Drzew na Ziemi ma korzenie ANU, a czesc DRACO?..”

  NIe słyszałam o tej teorii , ale jestem ciekawa.
  O korzeniach drzew wiem trochę od strony czysto ogrodniczej , np. że wyróżnia się 3
  podstawowe typy korzeni, a – palowy, b – poziomy, c – sercowaty …..

  “Bardzo ważną rolę w życiu drzew odgrywają grzyby, z których wiele gatunków wchodzi w symbiozę z ich systemem korzeniowym. Nazywamy to mikoryzą (z greckiego: myces – grzyb, rhiza – korzeń)
  i tu dobrym przykładem jest właśnie brzoza ………..”
  http://www.wigry.org.pl/lesne/drzewo.htm

  Liked by 1 person

 4. Karty Lenormand hmmmm….
  W moich pies oznaczal przyjaciela lub uwiazanie do czegos lub kogos.
  Zreszta spalilem je bo probowaly mna zawladnac.

  A jaka jest prawidlowa interpretacja????

  Like

  • Ja czekam na odpowiedz dotyczaca rozkladu zamieszczonego przez Alicje.. Kart Lenormand prawie w ogole nie znam, ale zaciekawilo mnie miedzy innymi to, ze karta DZIECKO oznaczona jest numerem 13 a karta KLUCZ numerem 33.. karty te odkrylam stosunkowo niedawno, szukajac informacji o Drzewie Zycia.. rzeczywiscie ZAHIR, jest w nich cos mocno przyciagajacego.. no I jest tez WIEZA 😉

   Like

   • http://kartylenormand.weebly.com/trumna.html

    Trumna + Pies choroba przyjaciela, wierność do samego końca.

    Trumna + Pies
    Najpierw przyjmijmy podstawowe znaczenie tych kart. Trumna symbolizuje chorobę lub koniec czegoś, natomiast Pies jest reprezentantem naszego przyjaciela lub przyjaźni w ogóle. Teraz przystępujemy do próby odczytania tych kart. Trumna jest chorobą. Pies to przyjaciel. A zatem możemy powiedzieć, że jest to choroba naszego przyjaciela. Druga karta wprowadza nam więcej informacji na temat pierwszej.

    Pies + Trumna
    Teraz sytuacja jest odwrotna. Najpierw mamy Psa, a później Trumnę. Możemy więc powiedzieć, że przyjaźń (Pies) się kończy (Trumna). Tak na dobrą sprawę taką kombinację możemy również odczytać jako: przyjaciel (Pies) jaki? – chory (Trumna). Więc znaczenie będzie takie jak pierwszego układu. Interpretacja zależy od kontekstu, od kart sąsiadujących, od naszego doświadczenia. Możemy jednak przyjąć, że w pierwszej i drugiej kombinacji coś niedobrego dzieje się z naszym przyjacielem.

    Like

   • Pierwsze skojarzenie:

    W oczekiwaniu na smierc………….

    Drugi skojarzenie:

    Ktos umarl i wierny pies pilnuje trumny pana…………

    Czy ktos ma jakies inne??????????

    Like

   • ZAHIR, komentarz z innego watku wraz z komentarzem Alicji na razie czekaja sobie w poczekalni.. wybaczcie, ale nie chce mi sie ciagnac tutaj tego trumiennego watku… doskonale jednak rozumiem co probujecie w ten sposob przekazac.. ok, wiosna, wiosna.. haha, milego dnia 😉 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s